Profesyonel şirketlerin ve kuruluşların vazgeçilmezleri arasında gösterilen telefon santralleri, teknolojik gelişmeler sonrasında IP veri tabanı üzerine kurulmaya başlamıştır. İnternetten kolaylıkla yönetilebilen IP telefon santralleri sayesinde daha az maliyetli ve hızlı bir şekilde çalışanlar ile iletişim kurulabilir. IP telefon santrali kullanmak için nedenleriniz fazlaysa, sitemizde bulunan iletişim numaraları ile görüşerek uzman personellerimizden yardım alabilirsiniz. Bu tür internet veri tabanlı sistemler, kısa sürede bakımı ve programlaması yapılabilmesi nedeniyle de avantajlıdır.


Firmalar Arasında Kolay İletişim Kurma

IP telefon santrali kullanan şirketler, farklı şubeleri arasında VoIP yardımı ile daha kolay iletişim kurabilirler. İnternetten sesli görüşme yapmanın son derece kolay olduğu VoIP, görüntü ve video gönderilebilmesi açısından da avantajlıdır.

 • IP telefon kullanmak için nedenleriniz çoksa belirtilen fırsattan yararlanarak şirketinizin iletişim giderlerinin azalmasına katkı sağlayabilirsiniz.
 • Özel kablo gerektirmemesi nedeniyle hem telefon hem de bilgisayarlarda değerlendirilebilir.
 • IP telefon santrallerinde kapasiteyi arttırmak kolaydır. IP alt yapısını kullanan müşteriler, hızlı bir şekilde abone sayılarını arttırma fırsatına sahiplerdir.

Akıllı cihazlardan kullanım: Önceleri telefon santralleri masa başı sabit cihazlar üzerinden kurulmaktaydı. Günümüzde ise tablet, dizüstü ve akıllı telefonlar ile yazılımlar kullanılarak santrallere bağlanmak mümkündür. Müşteriye en hızlı kısa sürede hizmet verilmesi açısından akıllı cihazlardan kullanım avantajlıdır.


İnternetin Olduğu Her Ortamda Çalışma Fırsatı 

IP telefon kullanmak için nedenleriniz arasında birbirinden farklı telefonlar üzerinden çalışması da gösterilir. Uluslararası SİP standartlarına göre üretilen tüm telefonlar da IP santrale erişim sağlamak mümkündür.

 • Klasik santrallere göre IP kurulum yapıldığında kabloya gerek duyulmaz.
 • Görüntülü konuşma özelliği sayesinde IP alt yapısını kullanan diğer cihazlar ekonomik bir şekilde görüşme sağlanabilir.
 • Sınırsız birbirinden farklı telefonlardan çağrı alabilmesi nedeniyle IP sistemler teknolojinin getirdiği en önemli yeniliklerden bir tanesidir.
 • Belirtilen teknolojiden yararlanabilmek için kullandığınız internet hızınızın yüksek olması önemlidir.
 • Bu nedenle evde ya da iş yerinizde kullandığınız internet kalitenize dikkat etmenizde fayda vardır.

Konu hakkında bilgi sahibi olmak için sitemizde bulunan kategorileri inceleyerek bulut sistemler ile ilgili fikir yürütebilirsiniz.

Çağrı Merkezi altyapında kullanılan tüm teknoloji ürünlerinin yanı sıra telekominikasyon ve aktif network cihazları ile ilgili tüm blog yazılarımıza buradan ulaşın.
 • Bulut tabanlı internet platformu üzerinden hizmet veren ve şirkette herhangi bir telefon santrali bulundurmaya ihtiyaç duyulmayan yeni nesil telefon sistemine literatürde bulut santral adı verilmektedir.
 • Gelişen teknoloji, iletişim tekniklerinin arttırılması için çok önemli bir fırsattır. Bu yüzden de sürekli olarak günümüzde kullanılan teknolojik araçlar, farklı platformlar üzerinden hizmet vermeye devam etmektedir.
 • Şirketlerin başarılı olmasının arkasında, teknolojiden faydalanma oranları da önemli bir yer tutmaktadır. Bu yüzden de kurumsallık adı altında, birçok yeniliğin şirket sistemine doğru bir şekilde entegre edilmesi gerekir.