Birleşik iletişim teknolojisinin ortaya çıkışı, verileri ve sesi tek bir ağda bir araya getirerek çalışanların birbirleriyle yeni iletişim kurabilmelerini sağladı ama bu temel bir sorunu çözmedi - yüzünüze bir telefon tutarak konuşmak için harika bir yol değil. Uzun süredir etrafta bulunan kulaklıklar, gelişmiş iletişim teknolojisi ile ağız ve kulaklar arasındaki fiziksel boşluğu kapatmaya yardımcı oluyor. Bir kulaklık seti size fiziksel olarak yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda iş verimliliğinizi de artırır. Çalışmalar, telefonu tutmak yerine bir kulaklık seti kullanmanın bir eli serbest bıraktığını ve verimliliği % 43'e kadar arttırabildiğini göstermiştir.

Verimlilik

Kulaklıklar ellerinizi serbest bırakır, böylece siz çalışabilir, notlar alabilir, dosyalar bulmak için çekmeceler açabilir ve telefonda çalışırken başka şeylere saygısızlık yapabilirsiniz. Kablosuz bir kulaklık seti ile, iş arkadaşlarınızı veya kaynaklarınızı aramalarınızı destekleyecek şekilde dolaşabilirsiniz. Kulaklıkların sağladığı fiziksel özgürlük, çalışanların dikkatlerinin ne kadarının telefon görüşmesine verileceğini belirleyerek, potansiyel olarak üretkenliklerini artırmasına izin verir. Masanızdan uzaktayken çağrıları cevaplayabilir ve bitirebilirsiniz, böylece yürürken, konuştuğunuzda ve çalışmanızda tamamen özgür olmanızı sağlar. Bu, kişisel verimliliğinizi artırmanıza yardımcı olan daha az sesli mesaj ve daha az çalan telefon etiketi anlamına gelir.

Ses kalitesi

Kulaklıklar, konuşmanın her iki ucu için ses kalitesini optimize eder. Kulağınızda tuttuğunuz pozisyonda tutulan yüksek kaliteli hoparlörlere sahip oldukları için dinlemek kolaydır. Birçok kulaklık sesin tonunu ve sesini ayarlamanıza izin veren amplifikatörlere sahiptir. Mikrofon, sesinizi almak için mükemmel bir konumdadır ve aynı zamanda yüz hareketlerinizin ve çıkmaya neden olabilecek sürtünme ve çizme seslerinin dışında kalmaktadır. Ek olarak, birçok mikrofonlu kulaklığın arka plan seslerini aktif olarak engelleyen gürültü önleyici teknolojisi de vardır. Her iki kulağı da kapsayan bir kulaklık kullanıyorsanız, herhangi bir rahatsız edici arka plan gürültüsünü azaltırsınız, böylece telefon görüşmelerinize konsantrasyon sağlar.

Sağlık

Not alırken veya yazarken yüzünüze bir telefon tutmayı denediyseniz, her iki elinize de ihtiyacınız olursa, geleneksel masa ve cep telefonu kullanımının çok rahat olmadığını biliyorsunuzdur. Kulaklık üreticisi Plantronics tarafından yapılan bir anket, sadece kulaklıkların daha rahat olduğunu değil, kullanıcıların sağlıkları için daha iyi olduklarını da doğruladı. 1990'lı yılların sonlarında yapılan Plantronics çalışmasına göre, kulak misafiri kullanıcıları, ortak ofis görevlerini yerine getirirken ve konuşurken sıradan telefon kullanıcılarına göre boyun, omuz ve üst sırtlarında yüzde 35 daha az kas gerginliğine sahipler. Bir Santa Clara Vadisi Tıp Merkezi çalışması, kulaklık kullanımının kas gerginliğine ve kronik ağrıya neden olabilecek şekilde kas gerginliğini azaltabileceğini göstermiştir. Bir telefon kulaklığının kullanımı boyun, omuz üzerindeki stresi azaltabilir, 

Emniyet

Kulaklıklar ayrıca çoklu güvenlik avantajlarına sahiptir. Ofiste, kablosuz bir kulaklık kullanmak, karışıklığa uğramak için daha az kabloya sahip olduğunuz anlamına gelir. Bir cep telefonu kullanırken, bir kulaklık başınızın maruz kaldığı radyo frekansı radyasyon miktarını azaltır. Kablolu bir kulaklık radyasyon yaymaz, bir Bluetooth ünitesi ise bir telefonun nabzının bir kısmını keser.

Plantronics marka ürünlerimize ulaşmak için buraya tıklayın.

Diğer blog yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayın.

Çağrı Merkezi altyapında kullanılan tüm teknoloji ürünlerinin yanı sıra telekominikasyon ve aktif network cihazları ile ilgili tüm blog yazılarımıza buradan ulaşın.
  • Bulut tabanlı internet platformu üzerinden hizmet veren ve şirkette herhangi bir telefon santrali bulundurmaya ihtiyaç duyulmayan yeni nesil telefon sistemine literatürde bulut santral adı verilmektedir.
  • Gelişen teknoloji, iletişim tekniklerinin arttırılması için çok önemli bir fırsattır. Bu yüzden de sürekli olarak günümüzde kullanılan teknolojik araçlar, farklı platformlar üzerinden hizmet vermeye devam etmektedir.
  • Şirketlerin başarılı olmasının arkasında, teknolojiden faydalanma oranları da önemli bir yer tutmaktadır. Bu yüzden de kurumsallık adı altında, birçok yeniliğin şirket sistemine doğru bir şekilde entegre edilmesi gerekir.