İster iş ister eğlence olsun, internet araması yapmak oldukça yaygındır ve Skype popüler ve etkili bir iletişim aracı haline gelmiştir. Skype için iyi bir kulaklık seçerseniz, İnternet aramalarınızdan daha fazlasını elde edebilirsiniz. Dikkate alınması gereken birkaç faktör vardır ve bu yazımız yardımcı olabilir.
 

Kaliteli bir kulaklık arayın
 

Bir kaliteli kulaklık , üstün ses sunar. İstediğiniz özelliklere de sahip olmalı. Fiyat her zaman kalitenin göstergesi değildir.

Bu yüzden, istediğiniz özelliklere ve ihtiyaçlara karar vererek aramanıza başlamak iyi bir fikirdir. Asla kullanamayacağınız özellikler için ödeme yapmayın.Uyumluluk için kontrol edin
 

Kulaklıklı mikrofon setinin Skype, bilgisayar ve/veya Skype çağrıları için kullanacağınız herhangi bir cihazla çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Skype tarafından onaylanmış olup olmadığını belirten bazı kulaklıklar vardır.

Ayrıca, kulaklığın kullandığınız Skype cihazındaki işletim sistemi ile uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir . Mac kullanıcıları, PC kullanıcılarından daha az seçeneğe sahip olduklarını göreceklerdir.


Tasarım - İç ve Dış Mekanları Düşün
 

Tasarım sadece bakış açısından değil, kulaklığın nasıl çalıştığı hakkında. Gürültü giderme, çift mikrofon, çoklu bağlantı, otomatik eşleştirme, dijital sinyal işleme ve pil ömrü gibi en son kulaklık teknolojisine bakın. Bunlar, bir Skype kullanıcısının, özellikle İnternet telefon görüşmeleri için tasarlanmış bir kulaklıktan en iyi sonuçları almak için odaklanması gereken tüm özellikleridir.

Gürültü engelleme iki seviyede çalışır. Arayanı ve arayanın sizi duymasını sağlamak için arka plan gürültüsünü azaltır. Bu, konuşmalarınızın kalitesini artırmaya yardımcı olur ve dikkati dağılmaya devam eder. Çift mikrofon, gürültü iptali ile yardımcı olur. Çoklu bağlantı ile bir kullanıcı birden fazla cihaza bağlanabilir. Örneğin, bir kullanıcı kulaklıklarını kullanarak telefonlarını ve bilgisayarlarını, ikisi arasında tereddüt etmeden atlama yeteneğine sahip olarak bağlayabilir.

Kablosuz eşleme ile erişim kolaylığı için otomatik eşleştirme önemlidir. Bir kulaklığı kullanılan cihaza otomatik olarak bağlayarak zaman kazandırır. Dijital sinyal işleme en önemlisidir çünkü yankının telefon görüşmelerini kesintiye uğrattığı durumdur.

Göz önünde bulundurulması gereken başka bir şey de kulaklığın menzili. Kablosuz kulaklıklar ve cihaz arasında 450 mt den daha fazla çekim mesafesi olmalıdır. Kablolu kulaklıklar farklı uzunluklara sahip olabilir, ancak her zaman kullanıcı ve cihaz arasında bir bağlantı olacaktır.


Dayanıklılık
 

Skype için en iyi kulaklık ucuz olmayacak, ancak uzunca bir süre dayanması gerekiyor. Kulaklığı yapmak için hangi materyallerin kullanıldığını düşünün; Ucuz plastik veya koruyucu titanyum kaplama mı?

Kazaya eğilimli iseniz, garanti türünün ne olduğunu kontrol edin. Skype kullanımı söz konusu olduğunda mikrofon özellikleri hoparlör kadar önemlidir.

Tüm kulaklarımı görmek için bu bağlantıya tıklayın.

Çağrı Merkezi altyapında kullanılan tüm teknoloji ürünlerinin yanı sıra telekominikasyon ve aktif network cihazları ile ilgili tüm blog yazılarımıza buradan ulaşın.
  • Bulut tabanlı internet platformu üzerinden hizmet veren ve şirkette herhangi bir telefon santrali bulundurmaya ihtiyaç duyulmayan yeni nesil telefon sistemine literatürde bulut santral adı verilmektedir.
  • Gelişen teknoloji, iletişim tekniklerinin arttırılması için çok önemli bir fırsattır. Bu yüzden de sürekli olarak günümüzde kullanılan teknolojik araçlar, farklı platformlar üzerinden hizmet vermeye devam etmektedir.
  • Şirketlerin başarılı olmasının arkasında, teknolojiden faydalanma oranları da önemli bir yer tutmaktadır. Bu yüzden de kurumsallık adı altında, birçok yeniliğin şirket sistemine doğru bir şekilde entegre edilmesi gerekir.