Evlerde, iş yerlerinde ve cafelerde kullanılan wifi, internet için önemli parçalardan bir tanesidir. İnternet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte, pek çok mekanda birbirinden farklı özelliklere sahip modemler tercih edilmektedir. Wifi performansını arttırmak için ipuçları arayışında olanların ise öncelikle internet hızlarını kontrol etmelerinde fayda vardır. Oyun, video ya da farklı uygulamalar nedeniyle internet hızı düşebilmektedir. Bu durum internetten aktif olarak yararlanmaların, bağlantı hatası yaşamalarına neden olur.


Yeni Modem Kullanmak

Wifi performansını arttırmak için ipuçları arasında modemi değiştirmek gösterilebilir. Modemin eskimesi ve sinyal gücünün zayıflaması, internetin yavaşlamasına ve kolaylıkla erişim sağlanamamasına neden olmaktadır.

 • Son model, ağ frekansı güçlü modem kullanmak internet hızının artmasına zemin hazırlar.
 • Her geçen gün veri transferini daha da hızlı hale getiren cihazlar oluşturulduğu için internet erişiminde sorun yaşamak neredeyse imkansız bir hal almaktadır.
 • İnternetin en az 3 katına kadar hızının artmasına yardımcı olan yeni modeminde doğru bir şekilde takılması gerekir.
 • İnternet model kurulumu hakkında bilgi sahibi olmayanların uzmanlardan yardım almalarında fayda vardır.

Kör noktaya konumlandırma: İnternet modemini ev içerisinde kör noktaya konumlandırmak, çekim gücünün azalmasına neden olur. Belirtilen durum iş merkezlerinde ve büyük alanlarda internetten yeteri kadar verim alınamamasına neden olur.


Modemi Doğru Yere Koymak

Wifi gücünü arttırabilmek adına dikkat edilmesi gereken temel kurallar arasında modemi doğru bir yere konumlandırmak yer alır. Açık ve tüm odaların merkezi konumundaki bir noktaya modem koymak, internetin daha hızlı çekmesine destek verir.

 • Wifi performansını arttırmak için ipuçları arasında sunucunun kanalını değiştirmekte yer alır.
 • Sunucu kanalını değiştirmek ve doğru bir yere koymak, internet performansının güçlenmesine zemin hazırlar.
 • Belirtilen kurallara dikkat edilmesi durumunda evde ya da iş yerinde internetten yararlanmak son derece kolaydır.
 • İnternet kullanımının arttığı günümüzde modeme dikkat etmek, erişim problemi yaşanmaması açısından önemlidir.
 • Kullanılan ağın genişletilmesi durumunda da wifi performansı çoğalır.

Bu sayede internet ile keyifli vakit geçirmek ve takılmadan farklı videolar izlemek mümkündür. Kullanılan internet paketi ve kota aşımları da wifi hızını etkilemektedir.

Çağrı Merkezi altyapında kullanılan tüm teknoloji ürünlerinin yanı sıra telekominikasyon ve aktif network cihazları ile ilgili tüm blog yazılarımıza buradan ulaşın.
 • Bulut tabanlı internet platformu üzerinden hizmet veren ve şirkette herhangi bir telefon santrali bulundurmaya ihtiyaç duyulmayan yeni nesil telefon sistemine literatürde bulut santral adı verilmektedir.
 • Gelişen teknoloji, iletişim tekniklerinin arttırılması için çok önemli bir fırsattır. Bu yüzden de sürekli olarak günümüzde kullanılan teknolojik araçlar, farklı platformlar üzerinden hizmet vermeye devam etmektedir.
 • Şirketlerin başarılı olmasının arkasında, teknolojiden faydalanma oranları da önemli bir yer tutmaktadır. Bu yüzden de kurumsallık adı altında, birçok yeniliğin şirket sistemine doğru bir şekilde entegre edilmesi gerekir.