Ürün Grupları

Jabra Evolve 65 Duo Bluetooth Headset

Ürün Kodu : 1409
Marka : Jabra
Ürün Özellikleri
Jabra Evolve 65 MS Stereo
The Jabra Evolve 65 MS Stereo headset is optimized for Skype for Business. Use the headset with VoIP and music. Bluetooth and NFC technology let the headset instantly connect to mobile devices. An included USB dongle enables the headset to communicate wirelessly with a PC or computer. Dual connectivity can interface the headset with a PC and a second Bluetooth-enabled device at the same time.

Charge the Jabra Evolve 65 MS Stereo headset via USB. The battery features up to ten hours of talk time, so the headset can be used all day long without having to worry about charging it. Onboard technology includes digital signal processing, wideband audio support, and noise cancellation. Leatherette ear cushions provide complete comfort for all day use.

Jabra Evolve 65 MS Stereo Headset Quick Specs:
Connectivity: Bluetooth 3.0, USB, NFC
Controls: on/off/connect
Wireless Range: up to 100 feet
Talk Time: approx. 10 hours
Wearable Style: over the head
Speakers: stereo/dual
Voice Quality: wideband, hifi
Enhancements: DSP
Microphone: midi boom arm
Sensitivity: standard (E-STD)
Mute Function: yes
Noise Cancellation: yes
Jabra Evolve 65 Bluetooth Headset Package Contents:
Jabra Evolve 65 MS Stereo headset
Jabra Link 360 USB adapter
USB cable
Soft pouch
Çağrı Merkezi altyapında kullanılan tüm teknoloji ürünlerinin yanı sıra telekominikasyon ve aktif network cihazları ile ilgili tüm blog yazılarımıza buradan ulaşın.
  • Bulut tabanlı internet platformu üzerinden hizmet veren ve şirkette herhangi bir telefon santrali bulundurmaya ihtiyaç duyulmayan yeni nesil telefon sistemine literatürde bulut santral adı verilmektedir.
  • Gelişen teknoloji, iletişim tekniklerinin arttırılması için çok önemli bir fırsattır. Bu yüzden de sürekli olarak günümüzde kullanılan teknolojik araçlar, farklı platformlar üzerinden hizmet vermeye devam etmektedir.
  • Şirketlerin başarılı olmasının arkasında, teknolojiden faydalanma oranları da önemli bir yer tutmaktadır. Bu yüzden de kurumsallık adı altında, birçok yeniliğin şirket sistemine doğru bir şekilde entegre edilmesi gerekir.