Ürün Grupları

Jabra Evolve 80 Duo Headset

Ürün Kodu : 1408
Marka : Jabra
Ürün Özellikleri
Jabra Evolve 80 MS Stereo
The Jabra Evolve 80 MS Stereo headset is optimized for Skype for Business. Active noise cancellation and enlarged ear pieces boost concentration for you and your callers. By turning on active noise cancellation, the microphone can stop low frequency background noises that would otherwise distract callers. The large, leatherette ear pads encapsulate the ears in a comfortable barrier that blocks noises from entering your own ears.

The Jabra Evolve Link controller is included with this headset. The Link device has several inline buttons like volume, and call answer and end, plus a built-in USB adapter. Plug the Evolve 80 MS Stereo headset into a 3.5mm jack on your mobile device or the included USB adapter. The USB adapter can be used to connect the headset to VoIP devices and softphones like PCs and computer. Deploy this headset with Microsoft Skype communications.

Jabra Evolve 80 MS Stereo Headset Quick Specs:
Connectors: 3.5mm on headset, USB on controller
Controller Buttons: volume, answer/end, mute, busy light
Wearable Style: over the head
Speakers: stereo/dual
Voice Quality: wideband, hifi
Enhancements: DSP
Microphone: midi boom arm
Sensitivity: standard (E-STD)
Mute Function: on boom
Noise Cancellation: yes
Jabra Evolve 80 Wired Headset Package Contents:
Jabra Evolve 80 MS Stereo headset
Jabra Evolve Link controller
Carry pouch
Cable management clip
Flight adapter
Çağrı Merkezi altyapında kullanılan tüm teknoloji ürünlerinin yanı sıra telekominikasyon ve aktif network cihazları ile ilgili tüm blog yazılarımıza buradan ulaşın.
  • Bulut tabanlı internet platformu üzerinden hizmet veren ve şirkette herhangi bir telefon santrali bulundurmaya ihtiyaç duyulmayan yeni nesil telefon sistemine literatürde bulut santral adı verilmektedir.
  • Gelişen teknoloji, iletişim tekniklerinin arttırılması için çok önemli bir fırsattır. Bu yüzden de sürekli olarak günümüzde kullanılan teknolojik araçlar, farklı platformlar üzerinden hizmet vermeye devam etmektedir.
  • Şirketlerin başarılı olmasının arkasında, teknolojiden faydalanma oranları da önemli bir yer tutmaktadır. Bu yüzden de kurumsallık adı altında, birçok yeniliğin şirket sistemine doğru bir şekilde entegre edilmesi gerekir.