Ürün Grupları

Plantronics Savi W745-M Convertible Wireless Headset

Ürün Kodu : 1414
Marka : Plantronics
Ürün Özellikleri
Plantronics Savi W745-M
The Plantronics Savi W745-M headset bundle offers a wireless DECT connection between the headset and the base. DECT provides a secure and encrypted wireless channel between the headset and the base. The W745-M's base also includes Bluetooth connectivity, compatible with cell phones or other mobile devices in a UC environment. The Savi W745-M is optimized for Skype for Business.

Convert the Plantronics Savi W745-M headset between a headband design, behind-the-head design or over-the-ear design. This three-in-one configuration allows you to choose how you wear the headset. However you wear it, the Plantronics Savi headset offers a lightweight form factor. This bundle also includes a charging cradle to power the headset.

Plantronics Savi W745-M Wireless Headset Quick Specs:
Connectivity Type: DECT, Bluetooth
DECT Range: up to 350ft
Wearable Style: 3-in-1; over-the-ear, headband, behind-the-head
Speakers: single; mono/monaural
Frequency Response: up to 6,800Hz
Microphone: boom mic
Noise Cancellation: yes
Optimization: for Skype for Business
Plantronics Savi 700-Series Convertible Headset Package Contents:
Plantronics W745-M base
Monaural headset
Deluxe charging cradle kit
Spare battery
Over-the-head headband
Behind-the-head headband
Earloops, eartips and foam sleeve
USB cable
Telephone interface cable
Power supply
Çağrı Merkezi altyapında kullanılan tüm teknoloji ürünlerinin yanı sıra telekominikasyon ve aktif network cihazları ile ilgili tüm blog yazılarımıza buradan ulaşın.
  • Bulut tabanlı internet platformu üzerinden hizmet veren ve şirkette herhangi bir telefon santrali bulundurmaya ihtiyaç duyulmayan yeni nesil telefon sistemine literatürde bulut santral adı verilmektedir.
  • Gelişen teknoloji, iletişim tekniklerinin arttırılması için çok önemli bir fırsattır. Bu yüzden de sürekli olarak günümüzde kullanılan teknolojik araçlar, farklı platformlar üzerinden hizmet vermeye devam etmektedir.
  • Şirketlerin başarılı olmasının arkasında, teknolojiden faydalanma oranları da önemli bir yer tutmaktadır. Bu yüzden de kurumsallık adı altında, birçok yeniliğin şirket sistemine doğru bir şekilde entegre edilmesi gerekir.