Ürün Grupları

VoiceStation 300

Ürün Kodu : 1257
Marka : Polycom
Ürün Özellikleri
Overview Share
The Polycom VoiceStation 300 is a small conference phone ideally suited for desktops, offices, and other small rooms. With a microphone range of up to seven feet (2-meters), the VoiceStation 300 is ideal for small conferences with three to four participants. Plus, its compact industrial design fits well on a desk or small table, making it a great solution for offices. The VoiceStation 300 provides Polycom’s legendary voice quality at an affordable price.

It offers:

Hands-free calls – Ideal for small conferences with three to four participants in the same room
More productive calls – Great audio quality that allows simultaneous, natural, free-flowing conversation
Easy setup – As easy to set up and use as any standard telephone. No technical knowledge required
Private calls – Plug in a handset or headset
Legendary voice quality at an affordable price

Technical Overview Share
360-degree room coverage – A powerful, digitally-tuned custom speaker and three sensitive microphones provide uniform coverage from up to seven feet (2-meters) away
Easy to use and install – Connects into any analog phone jack
Resists interference from mobile phones – Clearer calls with no distracting noise from wireless devices
Teknik Özellikler
Çağrı Merkezi altyapında kullanılan tüm teknoloji ürünlerinin yanı sıra telekominikasyon ve aktif network cihazları ile ilgili tüm blog yazılarımıza buradan ulaşın.
  • Bulut tabanlı internet platformu üzerinden hizmet veren ve şirkette herhangi bir telefon santrali bulundurmaya ihtiyaç duyulmayan yeni nesil telefon sistemine literatürde bulut santral adı verilmektedir.
  • Gelişen teknoloji, iletişim tekniklerinin arttırılması için çok önemli bir fırsattır. Bu yüzden de sürekli olarak günümüzde kullanılan teknolojik araçlar, farklı platformlar üzerinden hizmet vermeye devam etmektedir.
  • Şirketlerin başarılı olmasının arkasında, teknolojiden faydalanma oranları da önemli bir yer tutmaktadır. Bu yüzden de kurumsallık adı altında, birçok yeniliğin şirket sistemine doğru bir şekilde entegre edilmesi gerekir.