Ürün Grupları

VoxBox

Ürün Kodu : 1258
Marka : Polycom
Ürün Özellikleri
Overview Share
Polycom VoxBox sets a new standard in ultra-compact speakerphone performance. Now you can experience Polycom’s legendary conference quality anywhere, anytime, and with more devices. VoxBox combines a modern, portable design with Bluetooth wireless pairing and USB connectivity and packs it with Polycom HD Voice quality. You’ll hear crisper sound and your colleagues won’t have to lean in to hear or be heard. Polycom NoiseBlock technology automatically mutes the microphone when you stop speaking, silencing noises that can interrupt the conversation. Give your mind and ears the quality they deserve—in offices, in huddle spaces, and wherever your travels may take you.
Better Sound. Hear Everyone.
Hear everyone – Designed and built for group conversations, so discussions are interactive and everyone is clearly heard
Easy to connect – Simply pair using Bluetooth, or plug in via USB — no software driver required
Sounds better – you will hear the difference with 4 microphones and our high quality, low-distortion speaker
Stay focused – eliminate meeting disruptors like echo, noise, and insufficient microphone range
Teknik Özellikler
Çağrı Merkezi altyapında kullanılan tüm teknoloji ürünlerinin yanı sıra telekominikasyon ve aktif network cihazları ile ilgili tüm blog yazılarımıza buradan ulaşın.
  • Bulut tabanlı internet platformu üzerinden hizmet veren ve şirkette herhangi bir telefon santrali bulundurmaya ihtiyaç duyulmayan yeni nesil telefon sistemine literatürde bulut santral adı verilmektedir.
  • Gelişen teknoloji, iletişim tekniklerinin arttırılması için çok önemli bir fırsattır. Bu yüzden de sürekli olarak günümüzde kullanılan teknolojik araçlar, farklı platformlar üzerinden hizmet vermeye devam etmektedir.
  • Şirketlerin başarılı olmasının arkasında, teknolojiden faydalanma oranları da önemli bir yer tutmaktadır. Bu yüzden de kurumsallık adı altında, birçok yeniliğin şirket sistemine doğru bir şekilde entegre edilmesi gerekir.