Ürün Grupları

VVX 400 Series

Ürün Kodu : 1164
Marka : Polycom
Ürün Özellikleri
Overview

These color 12-line mid-range Business Media Phones are for today's office workers and call attendants who depend on crystal clear communications

Give your call attendant a high-quality, cost effective UC solution that will handle their moderate call volume and provide them with the advanced telephony features they expect from a modern media phone.

Make more efficient and productive calls with the unparalleled voice clarity of Polycom HD Voice
Improve productivity for office staff and cubicle worker’s via an intuitive larger, color display and easy to use line appearances
Reduce deployment and maintenance costs—the Polycom Zero Touch Provisioning and web based configuration tool makes the VVX 400 series simple to deploy, easy to administer, upgrade, and maintain
Leverage previous IT infrastructure investments—deploy VVX 400 series business media phones on your existing network without needing to upgrade your call control platform
Easily integrate with third- party UC and productivity applications for broad, standards-based, open APIs
Technical Overview

3.5" TFT (320 x 240)
12 lines or speed dial keys
HD Voice up to 7KHz on all audio paths (Speaker, Handset, Headset)
2 x Ethernet 10/100 or GigE (VVX410 )
Asian character support
Hard Keys: 12-key dial pad, home, speaker, mute, headset, volume, messages, hold, transfer
4-way navigation cluster with center “select” key
Supports VVX Expansion Module and VVX Color Expansion Module (Expandability up to 3 modules)
Skype for Business and Office 365 Cloud PBX interoperability (order "Skype for Business Edition" codes ending in "-019")
Teknik Özellikler
Çağrı Merkezi altyapında kullanılan tüm teknoloji ürünlerinin yanı sıra telekominikasyon ve aktif network cihazları ile ilgili tüm blog yazılarımıza buradan ulaşın.
  • Bulut tabanlı internet platformu üzerinden hizmet veren ve şirkette herhangi bir telefon santrali bulundurmaya ihtiyaç duyulmayan yeni nesil telefon sistemine literatürde bulut santral adı verilmektedir.
  • Gelişen teknoloji, iletişim tekniklerinin arttırılması için çok önemli bir fırsattır. Bu yüzden de sürekli olarak günümüzde kullanılan teknolojik araçlar, farklı platformlar üzerinden hizmet vermeye devam etmektedir.
  • Şirketlerin başarılı olmasının arkasında, teknolojiden faydalanma oranları da önemli bir yer tutmaktadır. Bu yüzden de kurumsallık adı altında, birçok yeniliğin şirket sistemine doğru bir şekilde entegre edilmesi gerekir.