Ürün Grupları

UC2000-VG with 128 SIM Slots GSM VoIP Gateway

Ürün Kodu : 1149
Marka : Dinstar
Ürün Özellikleri
Introduction:Dinstar UC2000-VG GSM/CDMA/WCDMA VoIP Gateway is a multi-functional product used to effectively implement the smooth transition between PLMN (Mobile) and VoIP network.The UC2000-VG gateway is designed for comfort, ease-of-use to satisfied necessary of customers. It is not only inherits tradition of quality voice communication over IP network but reduce the human resource of VoIP network deployment. It's a cost-effective gateway for call termination (VoIP to GSM) and origination (GSM to VoIP). It is fully compatible with leading Soft-switch and SIP server
Teknik Özellikler
32 GSM Channels with 128 SIM Slots, Easy to Conduct SIM Rotation Locally
GSM: 850/900/1800/1900MHz; CDMA: 800MHz; WCDMA: 850/900/1900/2100MHz
Built-in Bandwidth Saving, Signaling&RTP Encryption
HTTP API for Bulk SMS
Auto Call/SMS Generation
Auto Update SIM Number and Balance Check
No Balance Alarm and Call Minutes Limitation
Çağrı Merkezi altyapında kullanılan tüm teknoloji ürünlerinin yanı sıra telekominikasyon ve aktif network cihazları ile ilgili tüm blog yazılarımıza buradan ulaşın.
  • Bulut tabanlı internet platformu üzerinden hizmet veren ve şirkette herhangi bir telefon santrali bulundurmaya ihtiyaç duyulmayan yeni nesil telefon sistemine literatürde bulut santral adı verilmektedir.
  • Gelişen teknoloji, iletişim tekniklerinin arttırılması için çok önemli bir fırsattır. Bu yüzden de sürekli olarak günümüzde kullanılan teknolojik araçlar, farklı platformlar üzerinden hizmet vermeye devam etmektedir.
  • Şirketlerin başarılı olmasının arkasında, teknolojiden faydalanma oranları da önemli bir yer tutmaktadır. Bu yüzden de kurumsallık adı altında, birçok yeniliğin şirket sistemine doğru bir şekilde entegre edilmesi gerekir.