Ürün Grupları

Jabra Evolve 65 Mono Bluetooth Headset

Ürün Kodu : 1410
Marka : Jabra
Ürün Özellikleri
Jabra Evolve 65 MS Mono
The Jabra Evolve 65 MS Mono headset features wireless Bluetooth and NFC technology. Wirelessly connect the headset to your mobile device or to the included USB adapter. The USB adapter plugs into a PC or computer so the headset can access VoIP telephony via softphones. Dual connectivity can interface the headset with a PC and another Bluetooth source simultaneously. The included USB cable lets you recharge the headset, which can last a full ten hours while in use.

A busy light indicator on the Jabra Evolve 65 MS Mono headset lets coworkers know that you’re in a call. Audio technology like digital signal processing enhances voice and music, while wideband audio and noise cancellation makes calls clearer to reduce listener fatigue. This headset is optimized for Skype for Business, with plug and play installation.

Jabra Evolve 65 MS Mono Headset Quick Specs:
Connectivity: Bluetooth 3.0, USB, NFC
Controls: on/off/connect
Wireless Range: up to 100 feet
Talk Time: approx. 10 hours
Wearable Style: over the head
Speakers: mono/single
Voice Quality: wideband, hifi
Enhancements: DSP
Microphone: midi boom arm
Sensitivity: standard (E-STD)
Mute Function: yes
Noise Cancellation: yes
Jabra Evolve 65 Bluetooth Headset Package Contents:
Jabra Evolve 65 MS Mono headset
Jabra Link 360 USB adapter
USB cable
Soft pouch
Çağrı Merkezi altyapında kullanılan tüm teknoloji ürünlerinin yanı sıra telekominikasyon ve aktif network cihazları ile ilgili tüm blog yazılarımıza buradan ulaşın.
  • Bulut tabanlı internet platformu üzerinden hizmet veren ve şirkette herhangi bir telefon santrali bulundurmaya ihtiyaç duyulmayan yeni nesil telefon sistemine literatürde bulut santral adı verilmektedir.
  • Gelişen teknoloji, iletişim tekniklerinin arttırılması için çok önemli bir fırsattır. Bu yüzden de sürekli olarak günümüzde kullanılan teknolojik araçlar, farklı platformlar üzerinden hizmet vermeye devam etmektedir.
  • Şirketlerin başarılı olmasının arkasında, teknolojiden faydalanma oranları da önemli bir yer tutmaktadır. Bu yüzden de kurumsallık adı altında, birçok yeniliğin şirket sistemine doğru bir şekilde entegre edilmesi gerekir.