Ürün Grupları

Plantronics Savi W710-M Over-the-Head Wireless Headset

Ürün Kodu : 1415
Marka : Plantronics
Ürün Özellikleri
Plantronics Savi W710-M
The Plantronics Savi W710-M headset features an over-the-head design. Wireless connectivity is provided between the headset and the base via a secure, encrypted DECT connection. The Savi W710-M's base also includes Bluetooth for wireless interfacing with a cell phone or other mobile device. Let the base automatically connect to the closest wireless device.

With optimization for Skype for Business, the Plantronics Savi W710-M is ready for your UC environment. This headset offers a lightweight and comfortable design for all-day use.

Plantronics Savi W710-M Wireless Headset Quick Specs:
Connectivity Type: DECT, Bluetooth
DECT Range: up to 350ft
Wearable Style: over-the-head/headband
Talk Time: up to 9 hours
Speakers: single; mono/monaural
Frequency Response: up to 6,800Hz
Microphone: boom mic
Noise Cancellation: yes
Optimization: Skype for Business
Plantronics Savi 700-Series Over-the-Head Lync Headset Package Contents:
Plantronics W710-M base
Over-the-head headset
USB cable
Power supply
Çağrı Merkezi altyapında kullanılan tüm teknoloji ürünlerinin yanı sıra telekominikasyon ve aktif network cihazları ile ilgili tüm blog yazılarımıza buradan ulaşın.
  • Bulut tabanlı internet platformu üzerinden hizmet veren ve şirkette herhangi bir telefon santrali bulundurmaya ihtiyaç duyulmayan yeni nesil telefon sistemine literatürde bulut santral adı verilmektedir.
  • Gelişen teknoloji, iletişim tekniklerinin arttırılması için çok önemli bir fırsattır. Bu yüzden de sürekli olarak günümüzde kullanılan teknolojik araçlar, farklı platformlar üzerinden hizmet vermeye devam etmektedir.
  • Şirketlerin başarılı olmasının arkasında, teknolojiden faydalanma oranları da önemli bir yer tutmaktadır. Bu yüzden de kurumsallık adı altında, birçok yeniliğin şirket sistemine doğru bir şekilde entegre edilmesi gerekir.